Plán účasti a skúsenosti

Posted by on Feb 5, 2016 in AKTUALITY, PUBLIKÁCIE | No Comments

Koncom roka 2015 nadácia SOCIA so spolupracovníkmi pripravila niekoľko menších publikácii. Teraz vám predstavujeme jednu z nich.

Plán účasti a skúsenosti je jeden z nástrojov individuálneho plánovania, ktorý zabezpečuje a rozvíja kvalitu a zmysel života pre dospelých ľudí s kombinovaným alebo ťažkým postihnutím v zariadeniach sociálnych služieb. Za vznikom stoja nórski odborníci Knut Slåtta a Erlend Ellefsen, ktorí sa dlhé roky venujú práci s ľuďmi s kombinovaným postihnutím. Miroslav Cangár doplnil nórsku metodiku o analýzu individuálneho plánu z pohľadu slovenskej legislatívy.

Sme radi, že môžeme takouto formou rozšíriť ponuku nástrojov pre individuálne plánovanie. Veríme, že táto voľne dostupná publikácia, ktorá je tu k dispozícii, poslúži, čo možno najväčšiemu počtu odborníkov a ľuďom, s ktorými sa individuálny plán pripravuje.

publikáciu Plán účasti a skúsenosti. Nástroj pre rozvoj a zabezpečenie života pre dospelé osoby s kombinovaným alebo ťažkým zdravotným postihnutím. nájdete tu: