Materská škola nemôže byť v budove s denným DSS?

V posledných dňoch sme zachytili informáciu, že poslanci bratislavskej mestskej časti Ružinov nepodporili vznik nových tried materskej školy. Čítajte prosím správu TASR:

Starosta Ružinova Dušan Pekár (KDH) vyjadril nad rozhodnutím zastupiteľstva počudovanie. Myšlienka vytvoriť dve nové triedy materskej školy v budove Slovenského Červeného kríža (SČK) na Miletičovej ulici zatiaľ nemá dostatočnú podporu miestnych poslancov v Ružinove. Tí na zastupiteľstve mestskej časti 19. marca 2014 neschválili zmluvu s SČK. Poslanci sa touto záležitosťou majú zaoberať opätovne na mimoriadnom zasadaní zastupiteľstva.

Ako TASR informovala hovorkyňa Ružinova Miroslava Šrosová, väčšina poslancov vyslovila obavu, ako bude v jednej budove spolu fungovať škôlka a denný stacionár Slovenského Červeného kríža, ktorý navštevujú mentálne postihnutí klienti.

Riaditeľka materskej školy, pod ktorú by nové triedy patrili, nevidela v takejto prevádzke žiadny problém. Podľa nej by išlo o bezproblémové spolužitie a kontakt s deťmi by bol aj tak minimálny. V škôlke sa podľa jej slov chcú venovať aj deťom s metabolickými poruchami.

Starosta Ružinova Dušan Pekár (KDH) vyjadril nad rozhodnutím zastupiteľstva počudovanie. “Nerozumiem tomuto kroku, zvlášť keď materiál prešiel aj vo všetkým komisiách, ktoré podobné námietky nemali,” uviedol Pekár. Pripomenul, že ak by schválenie škôlky dnes prešlo, mohla samospráva začať pripravovať rekonštrukciu priestorov.

Touto témou sa chceme zaoberať. Momentálne zisťuje viac informácií a zrejme bude potrebné napísať aj nejaké verejné stanovisko.